NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF7G27L-90P,118
BLF7G27L-90P,118 picture photo
Mfg. Part Number
BLF7G27L-90P,118
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS LDMOS SOT1121A
Datasheet Download
BLF7G27L-90P,118.pdf
Availability of BLF7G27L-90P,118
QUANTITY
BLF7G27L-90P,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF7G27L-90P,118
Internal Part NumberEIS-BLF7G27L-90P,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating18A
Noise Figure-
Current - Test720mA
Power - Output16W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1121A
Supplier Device PackageCDFM4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF7G27L-90P,118
BLF7G27L-90P,118 Details Description
Related parts for BLF7G27L-90P,118
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf