Murata Electronics North America BLM11B100SBPT 100-0603
BLM11B100SBPT   100-0603 picture photo
Mfg. Part Number
BLM11B100SBPT 100-0603
Datasheet Download
BLM11B100SBPT 100-0603.pdf
Availability of BLM11B100SBPT 100-0603
QUANTITY
BLM11B100SBPT 100-0603 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM11B100SBPT 100-0603
Internal Part NumberEIS-BLM11B100SBPT 100-0603
Delivery TimeIn stock, ship BLM11B100SBPT 100-0603 today.
SeriesBLM11B100SBPT
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM11B100SBPT 100-0603
MURATA Product CategoryMURATA Components
BLM11B100SBPT 100-0603 Details Description
Related parts for BLM11B100SBPT 100-0603
IDC CABLE - MKR60K/MC60G/MPD60K datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD523 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.95"L X 4.92"W datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3.5 NYLON datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V/2.55V DL 16VQFN datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 25 V datasheet.pdf