Murata Electronics North America BLM11B252SDPTM
BLM11B252SDPTM picture photo
Mfg. Part Number
BLM11B252SDPTM
Datasheet Download
BLM11B252SDPTM.pdf
Availability of BLM11B252SDPTM
QUANTITY
BLM11B252SDPTM Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM11B252SDPTM
Internal Part NumberEIS-BLM11B252SDPTM
Delivery TimeIn stock, ship BLM11B252SDPTM today.
SeriesBLM11B25
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM11B252SDPTM
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM11B2, BLM11B252SDPTM Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM11B252SDPTM Details Description
Related parts for BLM11B252SDPTM
IC VOLT DETECT 4.0V N-CH OD SMD datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG SPST R/R 16-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ADC 12B SER/PAR 125M 64VQFN datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 35POS datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE SMD 1812 30V 0.2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 11POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf