Johanson Technology Inc. 201R07S1R0CV4T
201R07S1R0CV4T picture photo
Mfg. Part Number
201R07S1R0CV4T
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
201R07S1R0CV4T.pdf
Availability of 201R07S1R0CV4T
QUANTITY
201R07S1R0CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 201R07S1R0CV4T
Internal Part NumberEIS-201R07S1R0CV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)201R07S1R0CV4T
Related Links201R07S, 201R07S1R0CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
201R07S1R0CV4T Details Description
Related parts for 201R07S1R0CV4T
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 8POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.05A SOT23 datasheet.pdf
CABLE SOCKET 19POLE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf