Murata Electronics North America BLM15BB121SN1D
BLM15BB121SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15BB121SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 300MA 0402
Datasheet Download
BLM15BB121SN1D.pdf
Availability of BLM15BB121SN1D
QUANTITY
BLM15BB121SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15BB121SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM15BB121SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM15B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15BB121SN1D
Related LinksBLM15BB, BLM15BB121SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15BB121SN1D Details Description
Related parts for BLM15BB121SN1D
CONN 10POS 2MM HEADER DUAL GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED SS 12V QUAD GRN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 48A DPAK datasheet.pdf
10M EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS JAM NUT SKT datasheet.pdf