Murata Electronics North America BLM15BD601SH1D
BLM15BD601SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15BD601SH1D
Brief Description
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0402
Datasheet Download
BLM15BD601SH1D.pdf
Availability of BLM15BD601SH1D
QUANTITY
BLM15BD601SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15BD601SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM15BD601SH1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM15B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15BD601SH1D
Related LinksBLM15BD, BLM15BD601SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15BD601SH1D Details Description
Related parts for BLM15BD601SH1D
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-4 POS NON SHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HDM FEM CRIMP 18-14 AWG datasheet.pdf
STATICIDE PREM ESD PAINT MED GRY datasheet.pdf
5700UF 25V 25.4X92.1 105C AXI datasheet.pdf