Murata Electronics North America BLM15BX121SN1D
BLM15BX121SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15BX121SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 0402
Datasheet Download
BLM15BX121SN1D.pdf
Availability of BLM15BX121SN1D
QUANTITY
BLM15BX121SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15BX121SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM15BX121SN1D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBLM15BX
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating600mA
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15BX121SN1D
Related LinksBLM15BX, BLM15BX121SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15BX121SN1D Details Description
Related parts for BLM15BX121SN1D
IC CPLD 32MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC BATT CHRGR MC HI-EFF 20-QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4274A-3 datasheet.pdf
OSC MEMS 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf