Murata Electronics North America BLM15EG121SN1D
BLM15EG121SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15EG121SN1D
Brief Description
FILTER CHIP 120 OHM 1.5A 0402
Datasheet Download
BLM15EG121SN1D.pdf
Availability of BLM15EG121SN1D
QUANTITY
BLM15EG121SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15EG121SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM15EG121SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM15E
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)95 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15EG121SN1D
Related LinksBLM15EG, BLM15EG121SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15EG121SN1D Details Description
Related parts for BLM15EG121SN1D
FIXED IND 8.2UH 3.55A 28 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 24VDC 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 3W DO216AA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf