Vishay/Dale CMF601K3400BEBF
CMF601K3400BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K3400BEBF
Brief Description
RES 1.34K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K3400BEBF.pdf
Availability of CMF601K3400BEBF
QUANTITY
CMF601K3400BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K3400BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF601K3400BEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K3400BEBF
Related LinksCMF601K, CMF601K3400BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K3400BEBF Details Description
Related parts for CMF601K3400BEBF
CONN FFC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 8POS STR GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.7A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf