Murata Electronics North America BLM15GG471SN1D
BLM15GG471SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15GG471SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 470 OHM 200MA 0402
Datasheet Download
BLM15GG471SN1D.pdf
Availability of BLM15GG471SN1D
QUANTITY
BLM15GG471SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15GG471SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM15GG471SN1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM15G
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15GG471SN1D
Related LinksBLM15GG, BLM15GG471SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15GG471SN1D Details Description
Related parts for BLM15GG471SN1D
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS STR datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 26POS R/A .112" datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG/1.8V DL 10SON datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 540MA 505 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 20CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 240V 225MA SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 3KV RADIAL datasheet.pdf