| Internal Part Number | EIS-BLM18AG471WH1D | |
| Product Training Modules | Ferrite Beads and Arrays | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | Ferrite Beads and Chips | |
| Series | BLM18A_WH | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Impedance @ Frequency | 470 Ohm @ 100MHz | |
| Current Rating | 200mA | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Filter Type | - | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Height (Max) | 0.037" (0.95mm) | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |