Murata Electronics North America BLM18BA100SN1
BLM18BA100SN1 picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BA100SN1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
On-Board Type (DC) EMI Suppression Filters
Datasheet Download
BLM18BA100SN1.pdf
Availability of BLM18BA100SN1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM18BA100SN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BA100SN1
Internal Part NumberEIS-BLM18BA100SN1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM18BA100SN1 today.
SeriesBLM18BA
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM18BA100SN1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM18B, BLM18BA100SN1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BA100SN1 Details Description
Related parts for BLM18BA100SN1
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 28A 8TDSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 100S, 110VAC datasheet.pdf