Murata Electronics North America BLM18BA121SN1D
BLM18BA121SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BA121SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 200MA 0603
Datasheet Download
BLM18BA121SN1D.pdf
Availability of BLM18BA121SN1D
QUANTITY
BLM18BA121SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BA121SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BA121SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BA121SN1D
Related LinksBLM18BA, BLM18BA121SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BA121SN1D Details Description
Related parts for BLM18BA121SN1D
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT TRAN W/RES SNAPIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
STENCIL ROLL MPM 223/457/41MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 335MA 2 OHM TH datasheet.pdf