Murata Electronics North America BLM18BB221SH1D
BLM18BB221SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BB221SH1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 450MA 0603
Datasheet Download
BLM18BB221SH1D.pdf
Availability of BLM18BB221SH1D
QUANTITY
BLM18BB221SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BB221SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BB221SH1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating450mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BB221SH1D
Related LinksBLM18BB, BLM18BB221SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BB221SH1D Details Description
Related parts for BLM18BB221SH1D
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.6A 7.9 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf