Murata Electronics North America BLM18EG331TN1D
BLM18EG331TN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18EG331TN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 330 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
BLM18EG331TN1D.pdf
Availability of BLM18EG331TN1D
QUANTITY
BLM18EG331TN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18EG331TN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18EG331TN1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18E
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency330 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.026" (0.65mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18EG331TN1D
Related LinksBLM18EG, BLM18EG331TN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18EG331TN1D Details Description
Related parts for BLM18EG331TN1D
CONN RCPT 9POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
GC5018SEK datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP COND 2.5"L NAT datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 499 OHM 1% 20W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 9POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
SOLDERING TIP F SPI 16 1.2MM ST datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 672UBGA datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf