CTS Electronic Components 752163221GPTR7
752163221GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752163221GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16DRT
Datasheet Download
752163221GPTR7.pdf
Availability of 752163221GPTR7
QUANTITY
752163221GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163221GPTR7
Internal Part NumberEIS-752163221GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163221GPTR7
Related Links7521632, 752163221GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163221GPTR7 Details Description
Related parts for 752163221GPTR7
IC TRI 440MA PWR DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 56POS .156 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A TO263-3 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 16A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
RES 399.61 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf