Murata Electronics North America BLM18RK221SN1D
BLM18RK221SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18RK221SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 200MA 0603
Datasheet Download
BLM18RK221SN1D.pdf
Availability of BLM18RK221SN1D
QUANTITY
BLM18RK221SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18RK221SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18RK221SN1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18R
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18RK221SN1D
Related LinksBLM18RK, BLM18RK221SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18RK221SN1D Details Description
Related parts for BLM18RK221SN1D
IC OPAMP JFET 4.5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 73V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V W/CAPS 24-DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT CTRLR TOUCH 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN SKT 50POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf