Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-14-2
TNM3-6.5-14-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-14-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 14MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-14-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-14-2
QUANTITY
TNM3-6.5-14-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-14-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-14-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-14-2
TNM3-6.5-14-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-14-2
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/W REC HSG datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LED COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
ASSY PIN VERTICAL HDI LEAD-FRE datasheet.pdf
68UF 63V 8X11,5 datasheet.pdf