Murata Electronics North America BLM21BB750SH1D
BLM21BB750SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM21BB750SH1D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM21BB750SH1D.pdf
Availability of BLM21BB750SH1D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM21BB750SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM21BB750SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM21BB750SH1D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM21BB750SH1D today.
SeriesBLM21BB7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM21BB750SH1D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM21BB, BLM21BB750SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM21BB750SH1D Details Description
Related parts for BLM21BB750SH1D
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 21 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
MULTICHANNEL FSK TRANSMITTER datasheet.pdf
BCF 3.81/04/180F SN OR BX datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 255MA 2.3 OHM datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ TTL SMD datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
HD-I 5SMPO090F120OV LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf