Murata Electronics North America BLM21PG121SN1D
BLM21PG121SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM21PG121SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 0805
Datasheet Download
BLM21PG121SN1D.pdf
Availability of BLM21PG121SN1D
QUANTITY
BLM21PG121SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM21PG121SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM21PG121SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM21P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM21PG121SN1D
Related LinksBLM21PG, BLM21PG121SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM21PG121SN1D Details Description
Related parts for BLM21PG121SN1D
CAP POLYMER 82UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
ICL 16 OHM 15% 1.2A 7MM datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL BLU 1.00 X 0.94" datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T9 6.73" datasheet.pdf
RES MO 3W 68 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf