Murata Electronics North America BLM31PG121SN1L
BLM31PG121SN1L picture photo
Mfg. Part Number
BLM31PG121SN1L
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 3500MA 1206
Datasheet Download
BLM31PG121SN1L.pdf
Availability of BLM31PG121SN1L
QUANTITY
BLM31PG121SN1L Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM31PG121SN1L
Internal Part NumberEIS-BLM31PG121SN1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM31P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating3.5A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM31PG121SN1L
Related LinksBLM31PG, BLM31PG121SN1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM31PG121SN1L Details Description
Related parts for BLM31PG121SN1L
IC SUPERVISOR MPU 4.40V WD 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 10POS CRIMP NATL datasheet.pdf
LED GREEN XLAMP CLR SMD datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-A MALE 1M datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ 16QSOP datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2.5K OHM 100W datasheet.pdf