Murata Electronics North America BLM41PG600SH1L
BLM41PG600SH1L picture photo
Mfg. Part Number
BLM41PG600SH1L
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 6A 1806
Datasheet Download
BLM41PG600SH1L.pdf
Availability of BLM41PG600SH1L
QUANTITY
BLM41PG600SH1L Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM41PG600SH1L
Internal Part NumberEIS-BLM41PG600SH1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package2,500
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM41P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating6A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1806 (4516 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM41PG600SH1L
Related LinksBLM41PG, BLM41PG600SH1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM41PG600SH1L Details Description
Related parts for BLM41PG600SH1L
IC DAC DUAL 12BIT MULT 40-LFCSP datasheet.pdf
BOX ABS BLK/GRAY 7.08"L X 8.08"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X24" S SFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 250' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf