Ampleon USA Inc. BLP25M705Z
BLP25M705Z picture photo
Mfg. Part Number
BLP25M705Z
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
IC TRANS LDMOS 12HVSON
Datasheet Download
BLP25M705Z.pdf
Availability of BLP25M705Z
QUANTITY
BLP25M705Z Order Process
Ship out your order
Specifications of BLP25M705Z
Internal Part NumberEIS-BLP25M705Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency10MHz ~ 2.5GHz
Gain15.8dB
Voltage - Test28V
Current Rating1.4µA
Noise Figure-
Current - Test55mA
Power - Output5W
Voltage - Rated28V
Package / Case12-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package12-HVSON (6x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLP25M705Z
Related LinksBLP25, BLP25M705Z Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLP25M705Z Details Description
Related parts for BLP25M705Z
CAP FILM 8200PF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 55V 3A TO-220 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.090" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf