NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLP8G10S-45PGJ
BLP8G10S-45PGJ picture photo
Mfg. Part Number
BLP8G10S-45PGJ
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS LDMOS 45W 4HSOP
Datasheet Download
BLP8G10S-45PGJ.pdf
Availability of BLP8G10S-45PGJ
QUANTITY
BLP8G10S-45PGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of BLP8G10S-45PGJ
Internal Part NumberEIS-BLP8G10S-45PGJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSoldering/Fatigue Alum Bond Wire
Mfg Application NotesAN10896 App Note
Design ResourcesRF Products Appl/Design Manual
Standard Package100
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency700MHz ~ 1GHz
Gain21dB
Voltage - Test-
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test-
Power - Output45W
Voltage - Rated28V
Package / CaseSOT-1223-1
Supplier Device Package4-HSOPF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLP8G10S-45PGJ
BLP8G10S-45PGJ Details Description
Related parts for BLP8G10S-45PGJ
JUMPER-H1507TR/A3049G/X 8" datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
28 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 1.7V SSOT-2 datasheet.pdf
ASSEMBLY SQUARE 1 POS 21.6 + 21. datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf