JST Sales America Inc. BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER SMD 24POS ZPD
Datasheet Download
BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN).pdf
Availability of BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
QUANTITY
BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZPD Connector Series
Featured ProductZPD Series Connectors
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZPD
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Related LinksBM24B-ZPDSS, BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for BM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
HEAT SHRINK KYNAR 3/4" X 4' datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 3.2A 270 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf