Tripp Lite BP48V242UTAA
BP48V242UTAA picture photo
Mfg. Part Number
BP48V242UTAA
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
EXTERNAL BATTERY PACK FOR UPS 2U
Datasheet Download
BP48V242UTAA.pdf
Availability of BP48V242UTAA
QUANTITY
BP48V242UTAA Order Process
Ship out your order
Specifications of BP48V242UTAA
Internal Part NumberEIS-BP48V242UTAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BP48V242UTAA
Related LinksBP48V2, BP48V242UTAA Datasheet, Tripp Lite Distributor
BP48V242UTAA Details Description
Related parts for BP48V242UTAA
IC INVERTER SGL HS CMOS SOT353 datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 500MA 48V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 4MM datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FILTER RF LOWPASS 5GHZ ISM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 200V SCREW datasheet.pdf