Tripp Lite BP48V27-2US
BP48V27-2US picture photo
Mfg. Part Number
BP48V27-2US
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
48VDC EXTERNAL BATTERY PACK
Datasheet Download
BP48V27-2US.pdf
Availability of BP48V27-2US
QUANTITY
BP48V27-2US Order Process
Ship out your order
Specifications of BP48V27-2US
Internal Part NumberEIS-BP48V27-2US
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BP48V27-2US
Related LinksBP48V, BP48V27-2US Datasheet, Tripp Lite Distributor
BP48V27-2US Details Description
Related parts for BP48V27-2US
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 6X2X1" 5A FIN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE24 M32 datasheet.pdf
CONN EDGE .125 72POS DR DIP datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.1V SSOT-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf