Tripp Lite BP48V27-2US
BP48V27-2US picture photo
Mfg. Part Number
BP48V27-2US
Brief Description
48VDC EXTERNAL BATTERY PACK
Datasheet Download
BP48V27-2US.pdf
Availability of BP48V27-2US
QUANTITY
BP48V27-2US Order Process
Ship out your order
Specifications of BP48V27-2US
Internal Part NumberEIS-BP48V27-2US
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BP48V27-2US
Related LinksBP48V, BP48V27-2US Datasheet, Tripp Lite Distributor
BP48V27-2US Details Description
Related parts for BP48V27-2US
IC MCU 8BIT 768B FLASH 18DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 400MW SOD2 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 14TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4CH 2WIRE SER 8UMAX datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V HI DRV 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 37POS 2MM T/H datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 8-SSOP TO 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 25A datasheet.pdf
LED XTE 460NM ROY BLUE 550MW SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf