Tripp Lite BP72V28-3UNAFTA
BP72V28-3UNAFTA picture photo
Mfg. Part Number
BP72V28-3UNAFTA
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
BATTERY PACK FOR UPS 72V
Datasheet Download
BP72V28-3UNAFTA.pdf
Availability of BP72V28-3UNAFTA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BP72V28-3UNAFTA Order Process
Ship out your order
Specifications of BP72V28-3UNAFTA
Internal Part NumberEIS-BP72V28-3UNAFTA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeBattery Pack
For Use With/Related ProductsUPS Systems
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BP72V28-3UNAFTA
Related LinksBP72V28, BP72V28-3UNAFTA Datasheet, Tripp Lite Distributor
BP72V28-3UNAFTA Details Description
Related parts for BP72V28-3UNAFTA
FUSE HOLDER CARTRIDGE PANEL MNT datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM SMPS CM 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 622.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
IC LOG DETECTR/CTRLR 8UMAX datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro AB 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf