Panduit BR-1.25-1/4-20
BR-1.25-1/4-20 picture photo
Mfg. Part Number
BR-1.25-1/4-20
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
CONN BRIDLE RING
Datasheet Download
BR-1.25-1/4-20.pdf
Availability of BR-1.25-1/4-20
QUANTITY
BR-1.25-1/4-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR-1.25-1/4-20
Internal Part NumberEIS-BR-1.25-1/4-20
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR-1.25-1/4-20
Related LinksBR-1.25, BR-1.25-1/4-20 Datasheet, Panduit Distributor
BR-1.25-1/4-20 Details Description
Related parts for BR-1.25-1/4-20
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 20MM PNP datasheet.pdf
LED IND LIGHT 6V RED datasheet.pdf
MINI FIT REC 6POS 555706RBLACK datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
LED SQR 114W 5000K 120VAC datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf