Panasonic - BSG BR-2450A/HAN
BR-2450A/HAN picture photo
Mfg. Part Number
BR-2450A/HAN
Manufacturer
Product Category
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
Brief Description
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Datasheet Download
BR-2450A/HAN.pdf
Availability of BR-2450A/HAN
QUANTITY
BR-2450A/HAN Order Process
Ship out your order
Specifications of BR-2450A/HAN
Internal Part NumberEIS-BR-2450A/HAN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Battery Products
FamilyBatteries Non-Rechargeable (Primary)
SeriesBR2450
Battery ChemistryLithium
Battery Cell SizeCoin, 24.5mm
Voltage - Rated3V
Capacity550mAh
Size / Dimension0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)
Termination Style-
Discharge Rate-
Weight0.001 KG
Shipping InfoDue to possible restrictions, a change in ship method may be required.
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR-2450A/HAN
Related LinksBR-245, BR-2450A/HAN Datasheet, Panasonic - BSG Distributor
BR-2450A/HAN Details Description
Related parts for BR-2450A/HAN
IDC CABLE - MDK24K/MC26F/X datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE 200 OHMS datasheet.pdf
MOD PWR ENT 12A MED FLTR QC PNL datasheet.pdf
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SENSOR PROX 24-240VAC/DC 30M datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf