Rohm Semiconductor BR24G128F-3AGTE2
BR24G128F-3AGTE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24G128F-3AGTE2
Brief Description
IC EEPROM I2C BUS 128KBIT 8SOP
Datasheet Download
BR24G128F-3AGTE2.pdf
Availability of BR24G128F-3AGTE2
QUANTITY
BR24G128F-3AGTE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G128F-3AGTE2
Internal Part NumberEIS-BR24G128F-3AGTE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G128F-3AGTE2
Related LinksBR24G128, BR24G128F-3AGTE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G128F-3AGTE2 Details Description
Related parts for BR24G128F-3AGTE2
FIXED IND 47UH 750MA 425 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC SDRAM DDR3 256M X 8 78-FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 59A datasheet.pdf