Rohm Semiconductor BR24G32FJ-3AGTE2
BR24G32FJ-3AGTE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24G32FJ-3AGTE2
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8SOP
Datasheet Download
BR24G32FJ-3AGTE2.pdf
Availability of BR24G32FJ-3AGTE2
QUANTITY
BR24G32FJ-3AGTE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G32FJ-3AGTE2
Internal Part NumberEIS-BR24G32FJ-3AGTE2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP-J
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G32FJ-3AGTE2
Related LinksBR24G32F, BR24G32FJ-3AGTE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G32FJ-3AGTE2 Details Description
Related parts for BR24G32FJ-3AGTE2
CONN HEADER 60POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 10-15AT ALUM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 6X300" A CRS datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC DO215AB datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.01% 3/4W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf