Rohm Semiconductor BR24G32FV-3AGTE2
BR24G32FV-3AGTE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR24G32FV-3AGTE2
Brief Description
IC EEPROM I2C BUS 32KBIT 8SSOP
Datasheet Download
BR24G32FV-3AGTE2.pdf
Availability of BR24G32FV-3AGTE2
QUANTITY
BR24G32FV-3AGTE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24G32FV-3AGTE2
Internal Part NumberEIS-BR24G32FV-3AGTE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SSOPB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24G32FV-3AGTE2
Related LinksBR24G32F, BR24G32FV-3AGTE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24G32FV-3AGTE2 Details Description
Related parts for BR24G32FV-3AGTE2
IC FET BUS SWITCH DUAL US8 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 4CELL AA ALUM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-MALE 5POS 3' datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 500MA 560 MOHM datasheet.pdf
CABLE CAT7 8COND 26AWG 328.1' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.4A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IMPACT 85 DC 4X14 GL SN datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 560VDC RADIAL datasheet.pdf