Rohm Semiconductor BR24L01ANUX-WTR
BR24L01ANUX-WTR picture photo
Mfg. Part Number
BR24L01ANUX-WTR
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8VSON
Datasheet Download
BR24L01ANUX-WTR.pdf
Availability of BR24L01ANUX-WTR
QUANTITY
BR24L01ANUX-WTR Order Process
Ship out your order
Specifications of BR24L01ANUX-WTR
Internal Part NumberEIS-BR24L01ANUX-WTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package4,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device PackageVSON008X2030
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR24L01ANUX-WTR
Related LinksBR24L01, BR24L01ANUX-WTR Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR24L01ANUX-WTR Details Description
Related parts for BR24L01ANUX-WTR
TRANS NPN 350V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 800.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 130MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE PIN datasheet.pdf