Rohm Semiconductor BR25020-10TU-2.7
BR25020-10TU-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
BR25020-10TU-2.7
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
BR25020-10TU-2.7.pdf
Availability of BR25020-10TU-2.7
QUANTITY
BR25020-10TU-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25020-10TU-2.7
Internal Part NumberEIS-BR25020-10TU-2.7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package3,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed3MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25020-10TU-2.7
Related LinksBR25020-, BR25020-10TU-2.7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25020-10TU-2.7 Details Description
Related parts for BR25020-10TU-2.7
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 750MA 1.15 OHM datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 UNF 5V 36" datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 0.5A SYNC 6UTDFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3.5KV DISK datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 10''X30'' 100EA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 195A D2PAK datasheet.pdf
PLUG IN REDUCER FITTING datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
330UF 100V 16X25MM 105C 3000H datasheet.pdf
BOARD LED DRIVER 1A 30V datasheet.pdf