Rohm Semiconductor BR25080-10TU-2.7
BR25080-10TU-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
BR25080-10TU-2.7
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
BR25080-10TU-2.7.pdf
Availability of BR25080-10TU-2.7
QUANTITY
BR25080-10TU-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25080-10TU-2.7
Internal Part NumberEIS-BR25080-10TU-2.7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size8K (1K x 8)
Speed3MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25080-10TU-2.7
Related LinksBR25080-, BR25080-10TU-2.7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25080-10TU-2.7 Details Description
Related parts for BR25080-10TU-2.7
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BATT PACK 3.6V 4/5AA NIMH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 270 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf