Rohm Semiconductor BR25640N-10SU-2.7
BR25640N-10SU-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
BR25640N-10SU-2.7
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 3MHZ 8SOP
Datasheet Download
BR25640N-10SU-2.7.pdf
Availability of BR25640N-10SU-2.7
QUANTITY
BR25640N-10SU-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25640N-10SU-2.7
Internal Part NumberEIS-BR25640N-10SU-2.7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed3MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25640N-10SU-2.7
Related LinksBR25640N, BR25640N-10SU-2.7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25640N-10SU-2.7 Details Description
Related parts for BR25640N-10SU-2.7
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 3POS U-MNL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ISOLATOR datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 455MA 600 MOHM TH datasheet.pdf