Rohm Semiconductor BR25G640FVM-3GTR
BR25G640FVM-3GTR picture photo
Mfg. Part Number
BR25G640FVM-3GTR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 64KB SPI BUS 8MSOP
Datasheet Download
BR25G640FVM-3GTR.pdf
Availability of BR25G640FVM-3GTR
QUANTITY
BR25G640FVM-3GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25G640FVM-3GTR
Internal Part NumberEIS-BR25G640FVM-3GTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.6 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25G640FVM-3GTR
Related LinksBR25G640, BR25G640FVM-3GTR Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25G640FVM-3GTR Details Description
Related parts for BR25G640FVM-3GTR
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 109 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 75mA Backlight, Signage 40-QFN (6x6) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf