Rohm Semiconductor BR25L010F-WE2
BR25L010F-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR25L010F-WE2
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 1KBIT 5MHZ 8SOP
Datasheet Download
BR25L010F-WE2.pdf
Availability of BR25L010F-WE2
QUANTITY
BR25L010F-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25L010F-WE2
Internal Part NumberEIS-BR25L010F-WE2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size1K (128 x 8)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25L010F-WE2
Related LinksBR25L0, BR25L010F-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25L010F-WE2 Details Description
Related parts for BR25L010F-WE2
CONN HEADER HOUSING 12POS 2.5MM datasheet.pdf
CONTROL MODULE RS485 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 950V 9A TO-220 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf