Rohm Semiconductor BR25L640F-WE2
BR25L640F-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR25L640F-WE2
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 5MHZ 8SOP
Datasheet Download
BR25L640F-WE2.pdf
Availability of BR25L640F-WE2
QUANTITY
BR25L640F-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25L640F-WE2
Internal Part NumberEIS-BR25L640F-WE2
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25L640F-WE2
Related LinksBR25L6, BR25L640F-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25L640F-WE2 Details Description
Related parts for BR25L640F-WE2
IC OTP 512KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
BLK 330 HOOK 1 1/2 X 50 YD BULK datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM datasheet.pdf