AVX Corporation 18123A472FAT2A
18123A472FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18123A472FAT2A
Brief Description
CAP CER 4700PF 25V NP0 1812
Datasheet Download
18123A472FAT2A.pdf
Availability of 18123A472FAT2A
QUANTITY
18123A472FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18123A472FAT2A
Internal Part NumberEIS-18123A472FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18123A472FAT2A
Related Links18123A4, 18123A472FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18123A472FAT2A Details Description
Related parts for 18123A472FAT2A
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CER RESONATOR 27.12MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
381 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 SLVR datasheet.pdf
BEVEL 5.00MM datasheet.pdf