Bourns Inc. CR0402-JW-222GLF
CR0402-JW-222GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-222GLF
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-222GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-222GLF
QUANTITY
CR0402-JW-222GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-222GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-222GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-222GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-222GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-222GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-222GLF
FIXED IND 220UH 85MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 10MM-30MM PREWIRE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
LAPPING FILM 266X TYPE P datasheet.pdf
FERR BEAD 600 OHM 0201 SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf