Taiyo Yuden BRL3225T680M
BRL3225T680M picture photo
Mfg. Part Number
BRL3225T680M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 300MA 1.4 OHM SMD
Datasheet Download
BRL3225T680M.pdf
Availability of BRL3225T680M
QUANTITY
BRL3225T680M Order Process
Ship out your order
Specifications of BRL3225T680M
Internal Part NumberEIS-BRL3225T680M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesBR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation330mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BRL3225T680M
Related LinksBRL322, BRL3225T680M Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BRL3225T680M Details Description
Related parts for BRL3225T680M
FIXED IND 68UH 700MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN #4 SCREW MOUNT datasheet.pdf
CONN MINI UHF JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
MINI HOOK XR CABLE 36" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 50A TO3P datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf