Infineon Technologies BSC010NE2LSI
BSC010NE2LSI picture photo
Mfg. Part Number
BSC010NE2LSI
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 25V 38A TDSON-8
Datasheet Download
BSC010NE2LSI.pdf
Availability of BSC010NE2LSI
QUANTITY
BSC010NE2LSI Order Process
Ship out your order
Specifications of BSC010NE2LSI
Internal Part NumberEIS-BSC010NE2LSI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesOptiMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C38A (Ta), 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.05 mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs59nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4200pF @ 12V
Power - Max96W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-PowerTDFN
Supplier Device PackagePG-TDSON-8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSC010NE2LSI
Related LinksBSC010, BSC010NE2LSI Datasheet, Infineon Technologies Distributor
BSC010NE2LSI Details Description
Related parts for BSC010NE2LSI
CONN HEADER B/A 26POS VERT .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 100NS 24EDIP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf