Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPD12DING
BSPD12DING picture photo
Mfg. Part Number
BSPD12DING
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
12V DATA SIGNAL DIN RAIL L - G S
Datasheet Download
BSPD12DING.pdf
Availability of BSPD12DING
QUANTITY
BSPD12DING Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPD12DING
Internal Part NumberEIS-BSPD12DING
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPD12DING
Related LinksBSPD1, BSPD12DING Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPD12DING Details Description
Related parts for BSPD12DING
COVER DUCT 1.5" PVC GRAY 6'/72" datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W STER 32TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 5.5A 14 MOHM TH datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 10V TSLP-3 datasheet.pdf
USB MICRO DRIVE 256MB datasheet.pdf
SENSOR HEAD 80MM DIST 2M CABLE datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 29POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf