Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPH3600YPVR
BSPH3600YPVR picture photo
Mfg. Part Number
BSPH3600YPVR
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
600 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION S
Datasheet Download
BSPH3600YPVR.pdf
Availability of BSPH3600YPVR
QUANTITY
BSPH3600YPVR Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPH3600YPVR
Internal Part NumberEIS-BSPH3600YPVR
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPH3600YPVR
Related LinksBSPH36, BSPH3600YPVR Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPH3600YPVR Details Description
Related parts for BSPH3600YPVR
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 0.47 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 20V 10A 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf