Eaton (formerly Cooper Bussmann) BSPP3600YPVR
BSPP3600YPVR picture photo
Mfg. Part Number
BSPP3600YPVR
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
600 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION S
Datasheet Download
BSPP3600YPVR.pdf
Availability of BSPP3600YPVR
QUANTITY
BSPP3600YPVR Order Process
Ship out your order
Specifications of BSPP3600YPVR
Internal Part NumberEIS-BSPP3600YPVR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BSPP3600YPVR
Related LinksBSPP36, BSPP3600YPVR Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BSPP3600YPVR Details Description
Related parts for BSPP3600YPVR
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ MICRO8 datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OVP OCP 16SO datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
EMITTER UV 310NM 40MA TO-5 datasheet.pdf