TXC CORPORATION BT-200.000MBC-T
BT-200.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-200.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-200.000MBC-T.pdf
Availability of BT-200.000MBC-T
QUANTITY
BT-200.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-200.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-BT-200.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-200.000MBC-T
Related LinksBT-200., BT-200.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-200.000MBC-T Details Description
Related parts for BT-200.000MBC-T
CAP FILM 0.1UF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FM-IF FOR KEYLSS ENTRY 20SSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 10V 6.0KHZ PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100M OHM 10% 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ6B M20 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf