TXC CORPORATION BT-350.000MCC-T
BT-350.000MCC-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-350.000MCC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 350.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-350.000MCC-T.pdf
Availability of BT-350.000MCC-T
QUANTITY
BT-350.000MCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-350.000MCC-T
Internal Part NumberEIS-BT-350.000MCC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency350MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-350.000MCC-T
Related LinksBT-350., BT-350.000MCC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-350.000MCC-T Details Description
Related parts for BT-350.000MCC-T
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 130POS datasheet.pdf
LEVER FOR 83106/83111 ROLLER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 650MA 1.3 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf